رتبه‌بندی الکسا چیست و چقدر اهمیت دارد؟

الکسا (Alexa) عنوان سرویسی وابسته به سایت amazon.com می‌باشد که هدف آن رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها از نظر تعداد بازدیدکننده می‌باشد. الکسا با در نظر گرفتن معیارهای محاسباتی و آماری، سایت‌های مختلف را از نظر میزان دیده شدن صفحات آن‌ها رتبه‌بندی می‌کند

الکسا رتبه هر سایت را بر اساس بازدید روزانه از آن سایت و معیارهای دیگری نظیر لینک با سایت‌های معتبر و همچنین طراحی سایت مطابق استانداردهای SEO محاسبه می‌کند. رتبه هر سایت در الکسا بسیار بااهمیت می‌باشد، به طوری‌که این رتبه همراه با رتبه گوگل (Google Page Rank) معیار بسیار مناسب برای سنجش اعتبار و میزان بازدید سایت می‌باشد. امروزه به‌دست آوردن رتبه مناسب در الکسا از طرف مدیران وب‌سایت‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و اقدامات بسیاری در خصوص بهینه‌سازی سایت، افزایش بازدید از سایت و بازاریابی اینترنتی انجام می‌پذیرد تا با بهبود رتبه از این طریق، در مقابله با سایر رقبای بازار تجارت الکترونیک، جایگاه مناسبی را کسب نمایند.
 
مزایای الکسا
  •  الکسا امکان مقایسه شما با رقیبانتان را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از این ابزار، شما به‌راحتی می‌توانید سایت خود را با رقیبانتان مقایسه کنید.
  • هر چه رتبه الکسای بهتری داشته باشید، اعتبار بیشتری نزد کاربران دارید و این امر سبب می‌گردد که سایت‌های دیگر درخواست تبلیغ در سایت شما را داشته باشند.
  • یکی از ابزارهای مناسب به‌منظور بهینه‌سازی سایت می‌باشد.
چگونه رتبه الکسا سایت خود را افزایش دهیم؟
اگر می‌خواهید سایت شما رتبه بالایی در الکسا داشته باشد، می‌بایست چند قانون ساده را رعایت کنید:
  • نوار ابزار الکسا را دریافت و نصب نمایید، سپس در سایت خودتان گشت و گذار کنید.
  • مقالات مفیدی بنویسید که صاحبان سایت‌ها را جذب کند و آن‌ها را در انجمن‌هایی که مدیران سایت‌ها حضور دارند ارسال نمایید. مدیران سایت‌ها معمولا نوار ابزار الکسا را دارند و در صورتی که وارد سایت شما شوند، سبب افزایش رتبه الکسای شما می‌گردد.
  • مطالب خود را در شبکه‌های اجتماعی انتشار دهید.
  •  به کاربرانتان اطلاع‌رسانی کنید که نوار ابزار الکسا را نصب کنند و از سایت شما بازدید کنند. می‌توانید بنر نوار ابزار الکسا را در سایت خودتان قرار دهید.
  • هنگام ارسال مطالب در انجمن‌ها، حتماً آدرس سایت‌تان را در امضای خود درج کنید.
 نتیجه
برای شما که می‌خواهید وب‌سایت‌تان ترافیک بالایی داشته باشد، می‌توانید با افزایش رتبه الکسای وب‌سایت خود، مخاطبان زیادی را جذب نمایید. الکسا اطلاعات خود را فقط از کاربرانی که نوار ابزار آن را نصب کرده‌اند جمع‌آوری می‌کند.
دریافت نوار ابزار الکسا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
انتشار : 07 شهریور، 1396 بازدید : 1362